Naše zručnosti a skúsenosti sú spojené s históriou     Spoločnosť Hörle Trĺd si vždy rýchlo osvojila nové technológie. Mohli by ste povedať, že je to vrodené. Už v roku 1917 Johan E. Pettersson zaviedol elektrinu, ktorá spôsobila prevrat vo výrobe drôtu. Ten istý rok spustil jednu z prvých tovární na ťahanie drôtu založenej na elektrickej energii: Hörle Trĺd & Formstiffabrik. Továreň na ťahanie drôtu dodávala miestnym farmárom všetko počnúc hákmi, až po ostnatý drôt.

     Počas dvadsiatych rokov sa konkurencia stále zosilňovala, ale vďaka strategickému partnerstvu s členom výboru a zároveň najväčším zákazníkom materskej spoločnosti AB Hörle Trĺd, pánom Edwinom H Thomée, sa AB Hörle Trĺd naďalej rozširovala.

     Tak ako sa rozvíjal priemysel, zvyšovali sa požiadavky na kvalitu a uplatnenie. Preto, keď  Thoméeho skupina získala o niekoľko rokov AB Hörle Trĺd, rozhodli sa, že Hörle by sa malo rozšíriť prostredníctvom rozvoja ich spolupráce  s priemyslom.

     V roku 2006 sa spoločnosť AB Hörle Trĺd rozhodla rozšíriť svoju výrobu v rámci strednej Európy a v apríli 2006 založila spoločnosť HT Eurofil s.r.o. so sídlom v Nitre. Po ročnom pôsobení na Slovensku sa akcionár našej spoločnosti z dôvodu dobrého mena materskej spoločnosti AB Hörle Trĺd, rozhodol premenovať svoju dcérsku firmu HT Eurofil s.r.o. na rovnaké meno ako má materská spoločnosť t.j. Hörle Trĺd. Zmenou názvu spoločnosti chceme prispieť k rozvoju dobrého mena našej materskej firmy, ktorá práve tento rok oslavuje 90. výročie svojho založenia.